Zenés áhítat Pasaréten a reformáció 500 éves évfordulóján.

A zenés áhítat csendes hálaadás Urunk csodálatos szabadításáér, amit az ő Lelke indukált a nagyobb és kisebb reformátorok szívében úgy 500 évvel ezelőtt, hogy engedtek a mennyei parancsnak és visszavezették az embervilágot a Golgota keresztfaoltárához, az egyedüli közbenjáró Urunk Jézus Krisztushoz, a Küriosz Krisztosz-hoz, akinek az ott el-kifolyt vére ma is bűntörlő hatalom.

A zenés áhítat beleilleszkedik a gyülekezeti liturgikus rendbe, és mint a hónap utolsó előtti úrnap estéjén szokott lenni, betölti a mennyei evangélizáció nemes szerepét, előkészít a hónap utolsó úrnapján megterítendő szent asztalhoz, hogy annak méltó vendégei lehessünk, és ne ítéletet együnk és igyunk.

A szolgálattevő Pasaréti Palló Imre Énekkart dr. Cseri Zsófia vezényli, az orgonaszólót és hangszeres kíséretet Tasi Csaba orgonaművész-kántor ad.

A két rész közötti rövid szünetben a szószéki szolgálatot Horváth Géza gyülekezeti lelkipásztor látja el.