Milyen közéleti szerepvállalás bízatott az egyházra, ha egyáltalán? Mennyire lehet közel a centrumhoz? Mi hozhat katarzist a megpróbáltatott egyház számára? Ezekről a kérdésekről beszélgettek a budapesti Ráday Házban az újévi lelkészértekezlet alkalmával tartott kerekasztalon.
Paplányból papné. Barthosné Szaszák Borbála kamaszkori könyvespolcáról szívébe íródott a misszionáriusok életútja, amely most saját sorsával fonódik össze.
Szentendrén nemcsak falak épültek negyedszázad alatt, hanem közösségek és személyes életek is. Huszonöt éve alapították a gimnáziumot, amelyet minden dunakanyari református egy kicsit a magáénak érezhet.
Lelkész vagyok, a feleségem is az. Közös pályánk elején aprófalvakban, Baranyában, az Ormánságban szolgáltunk. A statisztika szerint évről évre csökkent gyülekezeteink száma. Sokszor megkaptuk, egyházon belülről és kívülről is, hogy ideje lenne egy kicsit elgondolkodni a szolgálatunk minőségén. Mindig fogytak a mieink, tehát legalább részben biztos, hogy velünk van a baj.
A lajosmizsei református gyülekezet és a templom melletti madárbarát bibliakert növekedése ugyanarról a Gondviselésről tesz tanúbizonyságot – vallja a közös szolgálat áldásairól a Varga házaspár.
A világűrt kémleli, fosszíliákat és könyveket gyűjt, tudományos ismereteit pedig a misszió szolgálatába állítja. Farkas Levente bölcskei lelkésznél jártunk.