Istenről mesélő tárgyak

Gyermekeink fényképei, egy aranykarkötő, de egy régi fotel is emlékeztethet minket Isten nagyságára. A csömöri református gyülekezet kiállításában meg szeretné mutatni, hogy személyes és hétköznapi tárgyaink egyaránt bizonyságul szolgálhatnak. Videó.

A csömöri református gyülekezet az Élő Ige évéhez kapcsolódóan szervezte meg kiállítását templomának alagsorában, ahol tizenhét tárgyon keresztül ismerhetjük meg a gyülekezeti tagok történeteit. A kiállítási darabok az Istenhez való közeledésről, a megtérésről, az Úr kegyelméről és a szabadításról tanúskodnak. Van köztük plüssmackó, betondarab, egy diploma, de a templom építőkockákból kirakott mása is. Videónkban Esztergály Előd Gábor lelkipásztor, Deák Ferencz főgondnok és Faragó Tímea presbiter mesélt a kiállításról.