„Gyökereink nélkül nincs élet”

Több mint ezer hívő református gyűlt össze Dunamellékről a Ráday családi napra, melynek ezúttal a szentendrei Skanzen adott otthont. VIDEÓ.

Minden dunamelléki egyházmegye lehetőséget kapott a bemutatkozásra. A szeretetvendégség jó alkalmat teremtett az ismerkedésre és a viszontlátásra is.

Az emberi hivatás három színtere a család, a társadalom és a hitélet – az erről szóló pódiumbeszélgetésen Fodorné dr. Ablonczy Margit református lelkész, családterapeuta; Fürjes Zoltán egyházi és nemzetiségi kapcsolatokért felelős helyettes államtitkár és Harmathy András református lelkipásztor osztották meg gondolataikat.

A felnőtteknek szóló programokkal párhuzamosan külön foglalkozásokkal várták a gyerekeket és az ifjúságot. A rendezvény házigazdái ezúttal az északpesti és a vértesaljai egyházmegyék voltak.