Bábszínház Seregélyesen

Református Gyereknap (nem csak reformátusoknak)

Idén is megtartottuk a református gyülekezetben a szokásos éves Gyereknapunkat, ami idén kicsit más volt, mint az eddigiek. Mivel sikerült két helyről is anyagi támogatást szerezni (Seregélyesi Önkormányzat és Vértesaljai Református Egyházmegye), így meghívtuk a soproni Habakuk Bábszínházat, akik Noé bárkáját adták elő. Az előadás a művelődési házban volt, belépőt senkitől nem kértünk és bárki eljöhetett, vallástól függetlenül. El is jött 70 gyerek, a kisebbek szüleikkel, nagyszüleikkel, ott volt még a református Asszonykör kb. 10 tagja is, így voltunk vagy százan. Az élmény? Nagyszerű volt! Sokan nem voltak még bábszínházban, én sem emlékszem, mikor voltam utoljára, de az biztos, hogy bibliai témájú bábelőadáson még nem voltam. Ahogy én láttam, a felnőttek legalább annyira élvezték, mint a gyerekek. Nagyon jó volt, hogy az előadás interaktív volt, vagyis a bábszínészek bevontak kb. 25 gyereket az előadásba. Noé bárkája most sem süllyedt el, és minden állatból jutott most is a bárkára (a gyerekek voltak az építők és az állatkák is). Az előadás után az Asszonykör tagjai megvendégelték a jelenlévőket süteményekkel, teával, dinnyével. Azért a végére is maradt izgalom: mindenki kapott egy tombolát érkezésekor, és mivel sok felajánlás érkezett (játékok, kifestők, ajándéktárgyak), kb. 40-45 ajándékcsomagot tudtunk kisorsolni a jelenlévők között. Távozáskor pedig mindenki kapott egy lufit, nyalókát és matricát. Így telt hát idén a református gyereknap, ami biztosan emlékezetes marad a jelenlévőknek, kicsiknek és nagyoknak, reformátusoknak, katolikusoknak, baptistáknak és minden kisgyereknek. Köszönjük a támogatásokat és felajánlásokat, valamint az Asszonykörnek a szeretetvendégség megszervezését, Major András református lelkipásztornak pedig az egész Gyereknap megszervezését.

Csatolt állományok